امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2259

 دریافت جایزه جهانی نقاشی صلح به کودک هفت ساله اصفهانی

رکسانا رستمی، کودک هفت ساله اصفهانی  موفق به کسب جایگاه دوم جایزه جهانی نقاشی صلح شد که هر ساله به ابتکار سازمان جهانی شهرداران صلح برگزار می‌شود.

به گزارش باخبرباش، در این جایزه که در سال 2020 با شعار «شهرهای صلح‌جو» برگزار شد، سه هزار و 122 اثر از 99 شهر جهان از 19 کشور در دو گروه سنی 10-6 و 15-11 سال با یکدیگر به رقابت پرداختند و در هر گروه سنی، شش نفر صاحب آثار برتر شدند و در جایگاه اول تا سوم ایستادند.

بنابر اعلام دبیرخانه این جایزه، لوح تقدیر و جایزه نفرات برگزیده در فوریه امسال به شهرها ارسال خواهد شد تا مراسم تقدیر از منتخبین توسط شهرداران شهرها برگزار شود.

با همکاری اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان ابتدا رقابتی درون شهری برای کودکان برگزار شد و پس از داوری، 10 اثر برگزیده از اصفهان که قرار است در بهمن‌ماه به عنوان اولین شهر ایرانی نشان ویژه «شهر دوستدار کودک» را نیز از سوی یونیسف دریافت کند، در دو رده سنی برای رقابت در این جایزه به این سازمان جهانی ارسال شد. 

سازمان جهانی شهرداران صلح که شهرداری اصفهان از سال 2005 تاکنون به عضویت آن درآمده است، در سال 1982 به ابتکار شهرداران هیروشیما و ناکازاکی و با اعلام رسمی در سازمان ملل متحد تاسیس شد.

اهداف مهم این شبکه بین‌المللی شامل تلاش برای پیشگیری از وقوع جنگ، کشتار و تخریب که نتیجه ای جز صدمه به شهروندان و مردم بیگناه ندارد، تلاش برای ریشه کنی سلاح های کشتار جمعی به ویژه سلاح های اتمی و شیمیایی در سطح جهان و تقویت روابط فرهنگی و صلح‌طلبانه بین شهروندان شهرهای عضو سازمان به منظور گسترش فرهنگ صلح و دوستی و پرهیز از نزاع و خشونت است.

دبیرخانه اصلی این سازمان در شهر هیروشیما واقع است و ریاست سازمان نیز در حال حاضر به عهده شهردار این شهر است.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41