امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 1
 تعداد بازدید - 2558

 راهکاری برای فرونشست زمین در اصفهان نداریم

مدیر مرکز تحقیقات راه و شهرسازی استان اصفهان گفت:  فرونشست زمین تنها پدیده طبیعی است که هیچ درمانی ندارد و بر اثر دخالت انسان در طبیعت شکل گرفته است.

حسین حجتی در گفتگو با خبرنگار باخبرباش اظهار داشت: اصفهان شهر ایمن و مقاومی از نظر زلزله نیست و این مسئله را از روی شکاف ها، ترک خوردگی ها بر بدنه دیوار و زمین و کف رودخانه زاینده رود خواهیم دید..

وی  اعلام کرد: عوامل متعددی در فرونشست زمین نقش دارد از جمله برداشت های بی رویه آب از چاه های مجاز و غیر مجاز و تخلیه کردن آب های زیر زمینی و سیمانی کردن آب راه ها که باعث نفوذ کم بارندگی در زمین می شود.

مدیر مرکز تحقیقات راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به اینکه لازم است فکر اساسی برای رفع  فرونشست زمین  در اصفهان صورت بگیرد، اعلام کرد: از سال 63 و 64 مطالعات علمی زیادی در حوزه فرونشست زمین انجام شده است.

حجتی با بیان اینکه فرونشست زمین در دشت های اصفهان از منظر  ترک های خطی، شکاف های طولی، شکستگی ها و ترک های چند وجهی و ترک های دوار مورد بررسی قرار گرفت که هر یک از ترک ها به علل مختلفی ایجاد میشود، بیان داشت:  بر اساس این مطالعه 55 هزار کیلومتر مربع مساحت دشت ها در اصفهان است که 35 دشت از اصفهان با 27 پدیده فرونشست مواجه است.

مدیر مرکز تحقیقات راه و شهرسازی استان اصفهان ادامه داد: امروزه در دشت های مختلف شاهد نشست های با عمق 16 تا 17 سانتی متری هستیم.

حجتی اظهار داشت: امروز شاهد فرونشست زمین در دشت برخوار، حبیب آباد، کمشچه و دیگر  مناطق شهری هستیم.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41