امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2466

  اصفهان پایلوت روش جدید اکتشافات زمین شناسی کشور شد/ سهم ایران از 161 ژئوپارک دنیا فقط یکی است

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، فناوری و بودجه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور با اشاره به اینکه در دنیا 161 ژئوپارک داریم که تنها یکی از این ژئوپارک ها از ایران است در حالی که دو ژئوپارک دیگر در سال اینده به ثبت خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار باخبرباش، رضا جدیدی در وبینار «ژئوپارک‌ها، رهیافتی نوین در آمایش سرزمین» اظهار داشت: درحال حاضر تنها یک ژئوپارک در قشم به ثبت جهانی رسیده است و دو ژئوپارک طبس و ارس نیز سال آینده به ثبت خواهد رسید.

وی ژئوپارک جندق و انارک را نیز قابلیت ثبت جهانی دانست و گفت: هم اکنون از 44 کشور، 161 ژئوپارک به ثبت رسیده است که تا سال 2025 این رقم به 500 عدد خواهد رسید.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، فناوری و بودجه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور تصریح کرد: ژئوپارک ها اهمیت زیادی در توسعه گردشگری دارد و دارای مزیت های زیادی از جمله حفظ محیط زیست و تنوع زیستی برای آیندگان، تامین نیازهای اقتصادی، حفظ واحیای تاریخ و فرهنگ و توسعه متوازن منطقه ای هستند.

وی با اشاره به اینکه سازمان زمین شناسی به سمت روش های جدید حرکت می کند ، گفت: در نظر داریم روش جدید اکتشافات را به عنوان پایلوت در اصفهان اجرایی کنیم که در صورت همکاری مسولان استانی در یک بازه زمانی بسیار کوتاه تر صورت گرفته و بازدهی بالاتری را به همراه دارد.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41