امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 2
 تعداد بازدید - 2282

 شهرداری از پروژه دوم چگالش حمایت کند

مدیر گالری نگرش گفت: طبق مصوبه شورای اسلامی شهر اصفهان، مبنی بر حمایت از پروژه‌های فرهنگی هنری، قرار براین شد شهرداری اصفهان حمایت‌های مادی و معنوی را از پروژه دوم چگالش داشته باشد.

 به گزارش خبرنگار باخبرباش، علی استدلال با اشاره به پروژه چگالش دو، اظهار کرد: پروژه چگالش دو، با عنوان «رستخیز» از سه مدیم عکس، موسیقی و ادبیات تشکیل شده است و نخستین پروژه نمایشگاهی گالری نگرش در سال 99 به شمار می‌رود. 
وی ادامه داد: در این نمایشگاه با چیدمان متفاوتی از عکس‌ها رو به رو هستیم که میتوان گفت برای اولین بار در اصفهان و حتی ایران رخ خواهد داد. نمایشگاه‌های عکس به صورت متداول به صورت قاب‌هایی بر روی دیوار به نمایش در می‌آید اما در پروژه «رستخیز» برای اولین بار با استفاده از متد جدید، عکسها به صورت چیدمانی متفاوت همراه با موسیقی و متن قرار خواهد گرفت.
استدلال ادامه داد: به همین دلیل بر اساس سابقه عملکردی که گالری نگرش در زمینه تولید محتوا داشته است، نمایشگاه «رستخیز» به صورت کار مشترک با سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری اصفهان و با حمایت‌های شورای اسلامی شهر و اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان انجام شده اما در بخش تولید محتوا تمام حقوق معنوی نمایشگاه، متعلق به گالری نگرش است.
مدیر گالری نگرش با اشاره به زمان بازگشایی نمایشگاه، گفت: پروژه چگالش دو با عنوان «رستخیز» از سوم بهمن ماه از ساعت 16 به مدت یک‌ماه به بازدید عموم گذاشته خواهد شد.
استدلال با اشاره به شکل گیری پروژه چگالش تصریح کرد: پروژه چگالش از ابتدای سال 98 آغاز شد و اولین نمایشگاه این پروژه با عنوان «پس از هبوط» زمستان 98 به بازدید عموم درآمد. در این پروژه هدف اصلی تجربه کردن و ارتباطات مدیم‌های هنری در مواجه با یکدیگر بود و به همین دلیل نام پروژه «چگالش» گذاشته شد. 
وی افزود: نمایشگاه «پس از هبوط» ترکیبی از ادبیات و موسیقی بود و تجربه خوبی را به همراه داشت.
مدیر گالری نگرش با بیان اینکه هدف گالری نگرش ایجاد پایگاه هنری و تولید محتوا است، تصریح کرد: رویکرد گالری نگرش، حوزه هنرهای تجسمی با رویکرد هنر معاصر بوده و بیشتر نمایشگاه‌های این گالری با مدیم‌های جدید رو به رو بوده است. گالری نگرش تجربه‌های متفاوتی را داشته و در سال‌های اخیر به سمت هنرهای جدید و  هنر معاصر رفته و فضای گالری را به پلتفرم تجربی تبدیل کرده و زمینه را برای خلق ایده‌های جدیدی در حیطه هنر فراهم کرده‌ است.
استدلال ادامه داد: گالری داری شاید بیشتر در حوزه خرید و فروش آثار هنری باشد اما ما در گالری نگرش، سعی داریم مفهوم جدیدی را در گالری داری ایجاد کنیم و بخش خرید و فروش آثار هنری را دراولویت آخر قرار داده و اولویت را بر تولید محتوا گذاشته‌ایم.
وی با اشاره به آسیب‌های وارد شده به گالری دارها در دوران کرونا، گفت: کرونا به گالری دارها و هنرمندان ضربه سنگینی وارد کرد و بیشتر هنرمندان خانه نشین شده‌اند. گالری نگرش سعی بر این دارد در این دوران و با توجه به کاهش آمار مبتلایان به کرونا، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی دومین نمایشگاه از پروژه چگالش را در زمستان 99 برگزار کند.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41