امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2280

 همایش روز فیزیک برای نهمین سال در اصفهان برگزار میشود

دبیر اجرایی همایش روز فیزیک گفت: از سال 90  اصفهان مجری همايش بزرگ روز فيزيك  است که امسال از 4 تا 6 بهمن به میزبانی دانشگاه صنعتي اصفهان برگزار مي شود.

به گزارش خبرنگار باخبرباش، اسماعیل عبد الحسینی در این ارتباط اظهار داشت:  دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی اصفهان با همکاری انجمن فیزیک ایران، همایش کشوری "روز فیزیک" را  براي دانش آموزان و علاقه‌مندان در روزهاي 4 تا 6 بهمن ماه به صورت برخط (مجازي) برگزار مي كند.

وی بیان داشت: در اين همايش با اجرای سخنرانی ها، آزمایش ها و گفتگوهای علمی، دانش‌آموزان را به تفکر و نگاه عمیق به پدیده‌های آفرینش از دیدگاه علم فیزیک دعوت می‌کنیم.
استاديار دانشكده فيزيك دانشگاه صنعتي اصفهان افزود: دكتر بهروز ميرزا با موضوع  «آشنایی با سیاه چاله ها» و دكتر حامد بخشيان با موضوع «مدل استاندارد ذرات بنیادی، از نظریه تا آزمایش» سخنرانان همايش روز فيزيك خواهند بود. 
عبدالحسيني با اشاره به بخش هاي متنوع و جذاب اين رويداد براي دانش آموزان تصریح کرد: دو آزمایش علمی موج شعله و اجسام معلق توسط مهندس مطلق، كارشناس آزمايشگاه فيزيك دانشگاه صنعتي اصفهان اجرا مي شود. همچنين در نشست آخر، گفتگوی علمی با مخاطبان پیرامون علم فیزیک و با حضور جمعی از اعضای هیئت علمی دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی اصفهان انجام مي شود.
وي افزود: در بخش نشست گفتگوی علمی این رویداد ملی نیز، دکتر کیوان آقابابائی سامانی، دکتر سید ظفراله کلانتری، دکتر فرهنگ لران و دکتر سید جواد هاشمی فر به سؤالات دانش آموزان علاقه‌مند پاسخ مي دهند.
شايان ذكر است از سال 1390 مسؤلیت برگزاری همایش روز فیزیک در استان اصفهان به دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی اصفهان واگذار شده است.
 علاقه مندان به منظور کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت دانشكده فيزيك دانشگاه صنعتي اصفهان مراجعه و نیز برای مشاهده این رویداد از طریق لینک های skyroom.online/ch/iut_farhangi/physics-day و aparat.com/Physicsday اقدام نمایند.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41