امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 5
 تعداد بازدید - 179611

  تلاش دکتر حسن کامران برای خانه دار شدن ایثارگران

ما آرامش و اقتدار ایران اسلامی عزیز امروز را مدیون ایثارگران هستیم. چرا باید وقتی که در سراسر دنیا به این افراد خانه واگذار می شود، ما برای دادن وام با بهره از ایشان طلب سند کنیم؛ اگر این عزیزان سند خانه داشتند که دیگر دنبال وام نبودند.
2- مبارزه با قاچاق کالا و ارز راهی به سوی توسعه پایدار اقتصادی ایران
دکتر حسن کامران برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت که ستاد مبارزه با قاچاق کالا از دست مسئولینی می نالد که از راههای غیرقانونی کالا وارد کشور کرده اند.
3- همه در برابر قانون یکسان هستند
دکتر حسن کامران در جهت حمایت از تولید داخلی، در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرد که چنانچه هر یک از اشخاص حقیقی یا حقوقی، اعم از کشوری و لشکری؛ تحت هر عنوان مبادرت به قاچاق کالا و ارز کنند؛ تخلف است و باید برابر با قانون کیفری با آنان برخورد شود.
4- مقابله با جنگ نرم 
دکتر حسن کامران: "بسیج نهادی مقدس و فرهنگی است. بسیج در همه صحنه های انقلاب حضور داشته است و عزت ایران اسلامی امروز مدیون خون پاک بسیجیانی است که راه شهادت را برگزیدند."
5-اهمیت توجه به فرهنگ در جامعه
 دکتر حسن کامران: "زمانی تمامیت ارضی ایران حفظ خواهد شد که ما به کار فرهنگی اهمیت دهیم و برای آن هزینه کنیم. امروزه، هزینه ای که برای تبلیغات در دنیا صورت می گیرد، بیش از تسلیحات است؛ پس نیاز است تا به موضوع فرهنگ جامعه و حفظ آن توجه بیشتری شود."  
6- دفاع همچنان ادامه دارد 
دکتر حسن کامران در جهت مقابله با جنگ نرم در مجلس شورای اسلامی دوره نهم گفت که بسیج رسالت خود را در هر زمانی به خوبی انجام داده است؛ اما متأسفانه پایگاه های بسیج از نبود امکانات رنج می برند. از آنجا که در جنگ نرم ما با ماهواره ها و اینترنت مواجه هستیم، تجهیز این پایگاهها از ملزومات است. 
7- بیمه روستائیان راهکاری در جهت توسعه اقتصادی کشور
 پیشنهاد دکتر کامران مبنی بر اختصاص مبلغ پانزده میلیارد تومان از محل بیمه همگانی به بودجه قبلی بیمه روستائیان، چراکه اقتصاد کشور وابسته به تلاش آن عزیزان است.  
8- تأمین امنیت کشور و مبارزه با مواد مخدر
تجارت بین المللی و غیرقانونی مواد مخدر، پایه جنایات سازمان یافته و فساد می باشد. در این ارتباط دکتر حسن کامران در مجلس شواری اسلامی گفت که مرز یکی از اقلام استراتژیک در یک کشور است، لذا انسداد مرزها بسیار با اهمیت است، زیرا مرزها نقش حفاظتی دارند و دشمنان نیز با تاکتیک های مختلف به زعم خود به دنبال آسیب رساندن به کشور هستند. 
9- اهمیت انسداد مرزها
با انسداد مرزها تعداد شهداء کاهش می یابد. دکتر حسن کامران در مجلس شورای اسلامی دوره نهم پیشنهاد کرد که پنجاه درصد از بودجه فعلی ستاد که 25 میلیارد تومن است، برای انسداد مرزها هزینه شود؛ زیرا اگر شکاف حفاطتی کم شود، تعداد شهداء نیز کمتر خواهد شد و با دشمنان انقلاب اسلامی مقابله بهتری صورت خواهد گرفت.  
10- انظباط مالی گره گشای مشکلات مردم
 دکتر حسن کامران بر انظباط مالی تأکید داشته و می گوید: من در مجلس شورای اسلامی عمل به انظباط مالی را مطرح کرده و با هدف حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه پیشنهاد دادم تا اگر فردی در یک شرکت کار می کند، به وی تنها حقوق همان شرکت پرداخت شود؛ پرداخت چند حقوق خلاف قانون است. 
11- ارتقای کیفیت پخت نان در جهت سلامت عمومی مردم
دکتر حسن کامران در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرد که صرفه جویی حاصل از یارانه آرد هر استان در اختیار شورای برنامه ریزی همان استان قرار گیرد تا در ارتقای کیفیت نان مصرف شود که طی اجرای این قانون، در مصرف آرد نیز صرفه جوئی شد.
12- افشای حقایقی در ارتباط با فقر
فقر در همه جوامع وجود دارد و اگر افراد ضعیف حمایت نشوند؛ آسیب پذیر می شوند. دکتر حسن کامران در ارتباط با پدیده شوم فقر در مجلس شورای اسلامی گفت که اگر به خانه افرادی که تخت پوشش «کمیته امداد» و «بهزیستی» هستند، بروید؛ برای پخت آبگوشتی ساده استخوان می خرند. برخی از آنها کیسه هایی در دست می گیرند و ته مانده غذای دیگران را جمع آوری می کنند. برای ریشه کن سازی فقر باید جلوی ریخت و پاش ها را بگیریم.
13- توجه دکتر حسن کامران به بودجه مددجویان
تلاش دکتر حسن کامران در مجلس شورای اسلامی برای افزایش بودجه مددجویان بهزیستی و کمیته امداد و در این ارتباط گفت که متأسفانه، به بودجه مددجویان طی این سالها هیچ مبلغی اضافه نشده است. به خانه هر یک که وارد شویم متوجه آسیب پذیر بودن افراد آن خانه خواهیم شد. این افراد اگر از نظر مالی در مضیقه باشند، اما از بعد فکری مستضعف نیستند. آنان افرادی آبرومند هستند که دست نیاز به سوی کسی دراز نمی کنند. ما باید به داد این قشر از جامعه برسیم.
14- حضور کارچاق کن ها در جامعه به اقتصاد مقاومتی لطمه می زند!
دکتر حسن کامران می گوید: کارچاق کن های حکومتی مانند لانه های موش دارای دالان های فراوانی هستند که در صورت تعقیب، وارد دالان بعدی خواهند شد. متأسفانه، این اشخاص در قانون گذاری هم نفوذ دارند و چفت و بست های قانون را خیلی ظریف و با ظاهری مذهبی طوری تفسیر می کنند که در نهایت قانون به نفعشان تمام شود. حضور کارچاق کن ها در جامعه به اقتصاد مقاومتی لطمه می زند.
15- روی امضاهایی که می زنید، باقی بمانید!
دکتر حسن کامران با گله از برخی از نمایندگان گفت که بارها به نمایندگان گفته ام، بر روی امضاهایی که پای اوراق مهمی همچون استیضاح می زنید، باقی بمانید؛ اما برخی از آن ها حتی بعد از صحبت با معاون وزیر امضای خود را پس گرفته اند که با این کارشان شأن مجلس را پایین آورده اند.
16- مبارزه با مفاسد اقتصادی
 دکتر حسن کامران در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با مفاسد اقتصادی پشت تریبون مجلس شورای اسلامی گفت که باید نام حکومتی هایی که مفسد اقتصادی هستند، افشاء شود. این فرد هر که باشد و هر سمتی داشته باشد از وکیل گرفته تا استاندارد همه را باید افشاء کرد. اینطور نیست که با افشای نام یک خاطی آبروی نظام می رود. الگوی ما در مبارزه با مفاسد اقتصادی باید امام علی (ع) باشد.  
17- برخی از ارگان ها قوانین مربوط به ایثارگران را رعایت نمی کنند

دکتر حسن کامران در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با درمان ایثارگران ابراز نگرانی کرده و گفت که هنوز ایثارگران ما برای درمان با مشکلاتی مواجه هستند. متأسفانه، بانک ها و شرکت ها قوانین مربوط به ایثارگران را رعایت نمی کنند. 
18- توجه به انظباط اقتصادی در سخنان دکتر حسن کامران
دکتر حسن کامران در حمایت از قشر ضعیف جامعه، در مجلس شورای اسلامی گفت که ما به فکر قشر کم درآمد و آسیب پذیر جامعه نیستیم. ردیف هایی وجود دارند که به اشخاص حقیقی و حقوقی داده می شوند تا هر طور که می خواهند، خرج کنند و از طرف دیگر کشاورز ما حمایت نمی شود. این روش حکومتداری و خزانه داری نیست. توجه به کشاورزان زحمتکش و قشر ضعیف باید در اولویت باشد.
19- باید با دانه درشت ها مقابله کرد
دکتر حسن کامران در ارتباط با مقابله با دانه درشت ها و اهمیت توجه به امنیت اجتماعی می گوید: باید با دانه درشت ها مقابله کرد، والا اشرار حاکم می شوند. امر و نهی به افراد بدبخت و بیچاره چه فایده دارد؟ باید به دانه درشت ها امر و نهی کرد که امنیت پیدا نکنند، صرفا حرف زدن فایده ای ندارد. عدم برخورد با دانه درشت ها موجب فساد اقتصادی می شود.
20- مردم مناطق محروم استان اصفهان نیازمند یاری هستند
دکتر حسن کامران در مجلس شورای اسلامی در دفاع از مردم مناطق محروم استان اصفهان گفت که مردم اصفهان قسمت مهمی از امنیت کشور را تأمین کردند. سند این حرف 23000 شهیدی است که این استان به انقلاب اسلامی هدیه کرده است، اما وقتی می آیند امکانات را توزیع می کنند، تصور می کنند که استان اصفهان نیاز ندارد. در استان اصفهان مناطق محرومی وجود دارد که نیمی از زمین هایش کویری است. مردم این مناطق نیازمند یاری هستند.
21-  باید صادرات غیرنفتی را افزایش داد و تولید داخلی را رونق بخشید
دکتر حسن کامران می گوید: با توجه به اینکه سهم نفت در بستن بودجه کشور رو به کاهش است. ما باید آنچنان پویایی در اقتصاد ایجاد کنیم که نیازمان به پول نفت به صفر برسد. این کار زمان بر است و نیاز به برنامه ریزی دارد. یکی از راهکارها این است که صادرات غیرنفتی را زیاد کنیم و تولید داخلی را رونق دهیم. 
22- دکتر حسن کامران می گوید: من مخالف ازدیاد مناطق آزاد کشور نیستم، بلکه طرفدار استراتژی صادرات از این مناطق هستم. در مجلس شورای اسلامی مناطق آزاد کشور را زیاد کرده اند که خروجی آن واردات بی رویه است و این امر به تولید داخلی لطمه می زند. 
23- استراتژی مناطق آزاد کشور باید برای صادرات باشد نه واردات!
دکتر حسن کامران می گوید: مناطق آزاد تجاری صنعتی کشور در قشم، کیش و چابهار هنوز نتوانسته اند؛ استراتژی صادرات را حاکم کنند. در حال حاضر، استراتژی مناطق آزاد ما واردات است. اگر بیلانی در اینجا ارائه شود، حاکی از خروجی است. من مخالف منطقه آزاد نیستم، بلکه اعتقاد دارم که باید مکان یابی صحیحی صورت بگیرد. منطقه آزاد باید امکانات زیربنایی داشته باشد و بعد برای آن استراتژی صادرات تعریف شود.
24- چرا مردم اصفهان باید در ردیف بودجه آخر باشند؟
دکتر حسن کامران در حمایت از مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت که اصفهان هر سال 1000 میلیارد تومان مالیات می پردازد. بر اساس آمار اصفهان در کمک به درآمد به دولت رتبه دوم را دارد و در ردیف بودجه در آخر قرار گرفته است. این آمار را مرکز پژوهشهای مجلس ارائه کرده است. حال چرا مردم اصفهان باید در ردیف بودجه آخر باشند؟
25- درآمد نفتی باید شفاف باشد!
دکتر حسن کامران در مجلس تذکر داد که درآمد نفتی باید شفاف باشد. وی گفت که در هر دوره، از دوره چهارم که من در مجلس بودم؛ مطرح کردم که شرکت نفت یک سود دارد و یک مالیات که باید پرداخت کند. این شرکت باید مبالغ را مشخص کرده و به خزانه واریز نماید و از آن نیز برداشت نماید. ما سهم هر واحد را بر اساس قانون تعیین کردیم که 25% را برای شرکت نفت و 75% را برای دولت و مردم است. متأسفانه، گاهی برخی با زد و بند مانع از شفافیت می شدند. 
26- بیمه رانندگان باید در اولویت باشد!
دکتر حسن کامران در ارتباط با بیمه رانندگان در مجلس گفت رانندگان قشر زحمت کشی هستند که در دفاع مقدس نقش مهمی ایفاء کردند و در چرخه تولید نیز نقشی اساسی دارند. متأسفانه برخی از این عزیزان حین کار جان خود را از دست می دهند. در برنامه پنجم گفته شد که بیمه شخص ثالث شامل خود راننده نیز می شود. بدنه بیمه بود، سرنشین بیمه بود، اما خود راننده بیمه نبود. ما تلاش کردیم تا شرکت های بیمه خود راننده را نیز بیمه کنند.
27- عدالت حکم می کند تا به شهرهای کوچک توجه بیشتری داشته باشیم
دکتر حسن کامران در جهت حمایت از مردم شهرهای کوچک به ویژه برای حل مسئله حمل و نقل در آن مناطق که آن را مجدانه در مجلس شورای اسلامی پیگیری کرده بود، می گوید: " من در مجلس عنوان کردم که عدالت حکم می کند که ما به موضوع حمل و نقل در شهرهای کوچک توجه کنیم. هرچند، حمل و نقل در شهرهای بزرگ نیز با مشکل روبروست؛ اما در شهرهای کوچک این مسئله تشدید می شود چون این مناطق مورد بی مهری قرار گرفته اند. ما باید از حقوق این مردم دفاع کنیم."  
28- ما باید در تخصیص بودجه به فکر رفع مشکلات بسیجیان باشیم
دکتر حسن کامران دغدغه خود را در ارتباط با بسیجیان در مجلس اینگونه بیان کرد که ما در ارتباط با این عزیزان به خصوص ایثارگران، جانبازان و آزادگان مسئول هستیم. این عزیزان کم و کسری هایی دارند که ما وظیفه داریم تا در بودجه بخشی را به رفع مشکلات آنها اختصاص دهیم.   
29- نقش بسیج و بسیجی در جایگاه فرهنگی 
دکتر حسن کامران در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد داد تا هر یک از وزارتخانه ها در حوزه خود بسیج شان را فعال کنند. نهاد مقدس بسیج چه در نهادها، چه در سازمان ها و چه در دستگاههای اجرائی با قلم زدن، نوشتن کتاب و یا ساختن فیلم صحنه های مختلف ایثار را به رخ دشمن کشیده است؛ اگر ما به دستگاهها اجازه دهیم تا تنها پنج درصد از اعتبارات خود را صرف بسیج درون سازمانی کند، به اشاعه فرهنگ بسیجی کمک خواهیم کرد. این بودجه خارج از دستگاه هزینه نمی شود، بلکه داخل همان دستگاه هزینه خواهد شد.      
30- بسیج رکن اصلی انقلاب اسلامی است
دکتر حسن کامران: بسیج یک رکن اساسی است، بسیج یک نهاد فرهنگی و جوشیده از بطن نظام مقدس جمهوری اسلامی است که در همه صحنه ها حضور داشته است.    
31- نحوه پرداخت حق جلسه، حقوق و پاداش چگونه باید باشد؟

نحوه پرداخت حق جلسه، حقوق و پاداش باید بگونه ای باشد تا هیچ فرصتی برای سوء استفاده افراد پیش نیاید. دکتر حسن کامران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد که حقوق مدیر عاملان و مدیر شرکت ها بر مبنای5 درصد از سود سالیانه است. چنانچه شرکت خصوصی باشد، سود سالیانه مشخص است. در مورد شرکت های دولتی مثل سهام عدالت نیز ایشان پیشنهاد کردند که حقوق این افراد نباید از ده برابر حداقل حقوق مصوب شورای عالی کار بیشتر باشد.
32- مخالفت دکتر کامران با پرداخت حقوق های میلیونی به رؤسا
دکتر حسن کامران در مخالفت با پرداخت حقوق های میلیونی به مسئولین در مجلس شورای اسلامی گفت که افرادی که دارای سهام عدالت هستند، خودشان باید هیأت مدیره را انتخاب کنند و در انتخاب اعضاء دخالت داشته باشند. درگذشته مدیرعاملان از این افراد حقوق های آنچنانی می گرفتند و هیأت مدیران نیز حقوق های کلان می گرفتند. این درست نیست که ما بیائیم رئیس فقرا بشویم و حقوق های کلان دریافت کنیم.
33- مدیریت سهام عدالت نباید دست اربابان باشد
دکتر حسن کامران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد که مدیریت سهام عدالت را نباید دست اربابان داد. اگر کمیته امداد و بهزیستی در سهام عدالت سهم دارند، و اگر کارگر و کشاورز سهم دارند؛ چرا مدیریت این بخش را به دولت دهیم؟ در میان این عزیزان افرادی نخبه داریم که باید مدیریت را به خودشان بدهیم. 
34- توسعه زیرساخت های ورزش همگانی
دکتر حسن کامران در خصوص اهمیت ورزش همگانی، در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرد تا بر اساس برنامه پنجم توسعه برای پر کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان یک درصد از اعتبارات دستگاهها برای ورزش همگانی و قهرمانی و توسعه زیرساخت ها در نظر گرفته شود. توجه به امر ورزش و اوقات فراغت جوانان به نوعی مقابله با «تهاجم فرهنگی» و «ناتو فرهنگی» و «جنگ نرم» است.
35-  باید به ورزش اقشار محروم جامعه توجه کرد
دکتر حسن کامران در مجلس شورای اسلامی گفت که ما باید به ورزش بانوان توجه کنیم، بویژه در مناطق محروم که افراد پول کافی برای پرداخت هزینه های ورزشی را ندارند و دولت نیز مکلف است تا یک درصد از اعتبارات خود را در امر تربیت بدنی و ورزش هزینه کند. 
36- باید از مناطق آزاد محرومیت زدایی انجام گیرد
دکتر حسن کامران گفت که در سرتاسر دنیا، یکی از اهداف ایجاد منطقه آزاد؛ «محرومیت زدایی»، «ایجاد اشتغال» و «تولید ارز» است. باید از مناطق آزاد محرومیت زدایی انجام گیرد، اگر تا کنون محرومیت زدایی در مناطق قشم، بندرانزلی، سیستان و بلوچستان و کرمان اتفاق نیوفتاده است؛ به این دلیل می باشد که استراتژی واردات به جای صادرات حاکم است. بنده در مجلس پیشنهاد دادم تا یک درصد از وصول عوارض ورود و صدور کالا از طریق نهادهای حمایتی از قبیل: «کمیته امداد» و «بهزیستی» به دست محرومین و نیازمندان بومی این مناطق برسانند.  
37- اقدامات دکتر حسن کامران برای جلوگیری از ریخت و پاش، اشرافی گری و فامیل گرایی دردولت و همچنین، مخالفت با حقوق مادام العمری مسئولین در مجلس شورای اسلامی:   
1.    مخالفت با  طرح حقوق مادام العمری مسئولین در مجلس (جلسه 364).
2.    اعتراض به دریافت مبلغ صد میلیون تومان بلاعوض و قرض الحسنه به نمایندگان در دوره هشتم (جلسه 216).
3.    اعتراض به رئیس مجلس نسبت به افزایش اعتبارات عمرانی و جاری مجلس.
4.    تقاضای توبیخ و اعلام اسامی نمایندگان متخلف (جلسه 258).
5.    اعتراض به دادن هدیه متعارف و غیرمتعارف به نمایندگان (جلسه 360).
6.    ناخالص حقوق و مزایای مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره حداکثر از 10 برابر حداقل حقوق شورای عالی کار (الحاق به برخی از مقررات مالی دولت ص 20).
7.    ممنوعیت پرداخت پاداش بیش از حد در پایان سال مالی به هیئت مدیره شرکتها (بودجه 92 پیوست 4 ص 59).
38- اقدامات دکتر حسن کامران برای توسعه اقتصادی کشور در مجلس شورای اسلامی: 
1.    تخصیص 3% از اعتبارات استانی جهت زیرساخت شهرک های صنعتی در مناطق محروم (بودجه 93 پیوست 20 ص 4 و پیوست 4 ص 37).
2.    اخذ مجوز احداث و توسعه شش شهرک صنعتی در شهرستان اصفهان. 
3.    پیشنهاد و تصویب بودجه پرداخت 1000میلیارد تومان تنخواه به منظور تأمین حقوق بازنشستگان ذوب آهن و فولاد  در سال 94.
4.    سؤال و اعطای کارت زرد به وزیر صنعت، معدن و تجارت در دفاع از بازنشستگان محترم صندوق فولاد در سال 94.
5.    دائمی کردن امکان استفاده مدد جویان بهزیستی و کمیته امداد و ایثارگران از منابع صندوق توسعه ملی (الحاق به مقررات مالی دولت پیوست 3 ص 18).
6.    دائمی کردن امکان استفاده از بخش صنعت و معدن و کشاورزی از منابع صندوق توسعه ملی (الحاق به مقررات مالی دولت پیوست 3 ص 19). 
39- اقدامات دکتر حسن کامران برای کاهش آسیب های اجتماعی با توجه به موضوع ورزش و اشتغال جوانان در مجلس شورای اسلامی:
1.    پیشنهاد و تصویب اختصاص 1% از اعتبارات دستگاهها جهت ایجاد زیرساخت های ورزشی، ورزش همگانی و ورزش قهرمانی (بودجه 90 پیوست 1 ص 25 و بودجه 93 پیوست 2 ص 39).
2.    احداث 30 سالن ورزشی و 4 استخر از قبیل محمود آباد، بهرام آباد، رحیم آباد، زینبیه و همت آباد (نامه های شماره 8710/9/203 مورخه 28/4/89 – 4032/89 الف مورخ 17/6/89 و 5/3/87 و 11/12/84).
3.    پیشنهاد افزایش اعتبار ورزشگاه نقش جهان در بودجه سالانه (بودجه 92 پیوست 9 ص 16و بودجه 93پیوست 18 ص 35و36).
4.    تصویب اختصاص مبلغ 30 میلیارد تومان از صندوق مهر امام رضا (ع) جهت اشتغال جوانان شهرستان اصفهان و توجه به اشتغال جوانان (بودجه 93 پیوست 13 ص 36 و پیوست 10 ص 3).
5.    توجه به ورزش معلولین و جانبازان (قانون تنظیم برخی از احکام برنامه پیوست 1 ص 28).
40- اقدامات دکتر حسن کامران برای حمایت از رزمندگان و ایثارگران در مجلس شورای اسلامی: 
1.    پیشنهاد و تصویب عدم قطع مستمری پدر و مادر شهید فوت شده که فرزند معلول، مهجور، صعب العلاج و یا نامادری دارند (قانون تنظیم برخی از احکام برنامه پیوست 1 ص33).
2.    پیشنهاد و تصویب وام مسکن جهت رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه (بودجه سال 94 و بودجه 92 پیوست 8 ص 34).
3.    ردیف دار کردن اعتبار برای رزمندگان معسر از سال 94 به جای سهام (جلسه 188)، (بودجه 93 پیوست 3 ص 5 و بودجه 94 پیوست 10 ص 39).
4.    اختصاص یک درصد از کل اعتبارات استانی جهت توسعه پایگاه های بسیج (بودجه 93 پیوست 10 ص 44 و 45).
5.    پیشنهاد و تصویب اختصاص حداقل 5 % از بودجه عمومی جهت تقویت بنیه دفاعی و صنایع دفاعی (قانون تنظیم برخی از احکام برنامه پیوست 1 ص 17).
6.    دائمی کردن لایحه خدمات ایثارگران و ماده 44 برنامه پنجم در احکام دائمی توسعه کشور و بودجه سالانه (بودجه 94 پیوست 3 ص 9).
7.    دائمی کردن لزوم پرداخت مطالبات و ما به التفاوت بازنشستگان نیروهای مسلح در الحاق به برخی از مقررات دولت (بودجه94 پیوست 10 ص 32).
8.    دائمی کردن لزوم تأمین معیشت کارکنان نیروهای مسلح در احکام دائمی توسعه کشور (جلسه 251).
9.    دفاع از افزایش حقوق سربازان (جلسه 155)، (بودجه 92 پیوست 13 ص 8).
41- اقدامات دکتر حسن کامران در حمایت از زنان سرپرست خانواده و مادرانی با مشکلات خاص در مجلس شورای اسلامی: 
1.    پیشنهاد و تصویب ارث زنان از عرصه واعیان.
2.    پیشنهاد و تصویب عدم قطع حقوق زنان مستمری بگیر در اثر ازدواج مجدد ( جلسه 318)، (بودجه 92 پیوست 3 ص 62).
3.    دفاع از نیمه وقت بودن مادرانی که فرزند معلول دارند( جلسه 147).
4.    پیشنهاد و تصویب برقراری مستمری همسر بیمه شده متوفی با هر میزان سابقه (بودجه 92 پیوست 4 ص 6 و پیوست 13 ص 7 و 8).
42- اقدامات دکتر حسن کامران در حمایت از فرهنگ و هنر و حوزه های علمیه در مجلس شورای اسلامی:
1.    رایگان نمودن حق انشعاب و هزینه آب، برق، گاز مساجد، حسینیه ها، حوزه های علمیه، دارالقرآن. ها، امام زاده ها، خانه عالم و گلزار شهداء (قانون تنظیم برخی از احکام برنامه پیوست 1 ص 5).
2.    افزایش اعتبارات حوزه های علمیه (بودجه 94 پیوست 17 ص 2).
3.    ایجاد ردیف مستقل بودجه حوزه علمیه اصفهان در بودجه سالانه (کمیسیون تلفیق).
4.    افزایش اعتبار احداث موزه  هنرهای معاصر اصفهان (بودجه 93 پیوست 10 و بودجه 94 پیوست 17 ص 12).

43- اقدامات دکتر حسن کامران در ارتباط با توسعه کشور و عمران شهری و روستایی در مجلس شورای اسلامی:

1.    احیاء بافت های فرسوده اصفهان مانند : محله همت آباد (صورتجلسه 14/07/90).
2.    درج عنوان دو بانده کردند راه زیار ، دستجا ، اژیه و ورزنه ، حسن آباد ، نیک آباد ، رامشه ، هرند ، کوهپایه در جدول 20 ردیف 18 بودجه 95 (موضوع نامه شماره 11115340 مورخ 18/12/89)، (پیوست 20 ص 39).
3.    احداث راه اصفهان به ابرقو و از جنوب شرق اصفهان به استانهای کرمان و هرمزگان و نزدیک شدن 300 کیلومتری راه (موضوع نامه شماره 9062 مورخ 4/8/89).
4.    افزایش اعتبار احداث قطار سریع السیر تهران – قم – اصفهان (بودجه 92 پیوست 9 ص 31 و بودجه 93 پیوست 10 ص 45).
5.    افزایش اعتبار تکمیل کنارگذر شرقی اصفهان ( بودجه 92 پیوست 9 ص 38). 
6.    استیضاح وزیر مسکن در رابطه با مسکن مهر ، مسیرهای حادثه خیز و تأخیر در پروازها و ....
7.    پیشنهاد و تصویب 500 هزار تن قیر برای راههای روستاها و شهرهای با جمعیت کمتر از 20هزار نفر در سال 93.
8.    پیشنهاد و تصویب 2میلیون و 500 هزار تن قیر در بودجه 94 برای روستاها.
9.    اختصاص مبلغ 5 میلیارد تومان به شهرهای محروم از محل ماده 10 و 12مدیریت بحران در بودجه سال 94.
10.    افزایش میزان طول مترو اصفهان از 11.2 کیلومتر به 19.2 کیلومتر (بودجه 92 پیوست 9 ص 45 ، بودجه 93 پیوست 19 ص 37 و پیوست 20 ص 20). 
11.    پیگیری مطالبات شهرداری ها از دولت ( بودجه 92 پیوست 20 ص 8).
12.    پیشنهاد و تصویب اختصاص 8 درصد اعتبارات استان جهت اجرای طرح های هادی روستایی (بودجه 92 پیوست 3 ص 45).
13.    اخذ قیر یارانه ای برای آسفالت معابر و روستاهای اصفهان و راههای اصلی و فرعی به میزان 5000 تن.

44- اقدامات دکتر حسن کامران استاد دانشگاه تهران در حمایت از محیط زیست و حفاظت از آن اقدامات زیر را در مجلس شورای اسلامی انجام داد.
پیشنهاد و تصویب راهکارهای رفع آلودگی و تعیین عوارض خاصی از آن در محلات به نسبت میزان آلودگی در برنامه پنجم (جلسه 244)، (بودجه 93 پیوست 1 ص 6 و 37).
پیگیری حق و حقوق شهروندان از سال 86 و پرداخت عوارض از سال 94 به بعد به میزان 35 % به محلات خیابان امام خمینی تا منتهی الیه مسیر آلوده یعنی زینبیه.
پیشنهاد استفاده از سوخت جایگزین (گاز طبیعی) در واحدهایی که با سوختهای فسیلی فعالیت می کنند (بودجه 92 پیوست 8 ص 51  و بودجه 93 پیوست 10 ص 35).

45- اقدامات دکتر حسن کامران در راستای بهبود کمک رسانی بخش بهداشت و درمان در مجلس شورای اسلامی:

1.    احداث بیمارستان 32 تختخوابی شهر ورزنه (بودجه 92 پیوست 9 ص 9 و 13 و بودجه 93 پیوست 20 ص 18).
2.    احداث درمانگاه تأمین اجتماعی رهنان (صورت جلسه مورخه 26/3/85).
3.    احداث پلی کلینیک غرضی (موضوع نامه شماره 9080-ک-س مورخ 18/4/87).
4.    پیشنهاد و تصویب احداث بخش قلب کارگران در بیمارستان شریعتی.
5.    تأمین منابع مالی برای احداث مراکز بهداشتی در بهرام آباد، بهارستان، لادن، ولدان، دهنو، شهرک قدس و بازسازی خانه و پایگاه بهداشتی در همت آباد، کساره، زینبیه و شرق اصفهان (موضوع نامه شماره 4966/54/د مورخ 11/06/91).


46- اقدامات دکتر حسن کامران در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی و رفاه مردم در مجلس شورای اسلامی:

1.    پیشنهاد و تصویب قانون بیمه شخص ثالث در برنامه (جلسه 259)، (بودجه 90 پیوست 11 ص 5).
2.    پیشنهاد احتساب سختی کار برای رانندگان برون شهری و برخی از رانندگان درون شهری و تصویب حق بیمه حداقل برای راننده (بودجه 92 پیوست 4 ص 8 و پیوست 6 ص 51 و قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ص 19).
3.    پیشنهاد در مورد بیمه هنرمندان ، قالیبافان کارگران ، مداحان و قراء و خادمان مساجد (جلسه 252 )، (بودجه 92 پیوست 13 ص 8 و بودجه 93 پیوست 10 ص 19).
4.    پیشنهاد یکسان سازی خدمات بیمه ها (جلسه252). 
5.    کاهش اختلاف سطح حقوق های دولت متناسب با اعتبارات و حقوق پلکانی معکوس قانون تنظیم برخی از مقررات مالی دولت پیوست 2 ص 5).

47- حضور فعال دکتر حسن کامران برای خدمت به مردم ایران زمین
 دکتر حسن کامران به دلیل حضور منظم و فعال در جلسات علنی و کمیسیون ها ( نامه شماره 1804/12/د مورخ 19/1/94 هیئت رئیسه مجلس) مورد تقدیر قرار گرفت. ایشان همچنین به عنوان ناظر نمونه در هیأت های نظارت بر مطبوعات و سفرهای خارجی کارکنان دولت ( نامه شماره 89840/58/د مورخ 24/12/93 رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی) خدمات بسیاری کرد.

48- اقشار ضعیف جامعه نیاز به حمایت جدی دارند!
دکتر حسن کامران در تصویب یارانه ها به جانبداری از محرومین جامعه در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرد تا کمک معیشتی اقشار ضعیف جامعه حدود چهل درصد حقوق متوسط دستمزد قانون پایه کار باشد که حدود 102 هزار تومان می شود تا از آنان حمایت بهتری به عمل آید.   
49- متهم، متهم است
دکتر حسن کامران در مورد دادستان سابق تهران در مجلس شورای اسلامی موضع گیری کرده و گفت که ما از همین میکروفون گزارش تحقیق و تفحص را خواندیم. یکی از آن بندها فروش سؤالات کنکور بود که اسناد آن نیز هم موجود است. گزارشی دیگر نیز مجلس در ارتباط با کهریزک خوانده شد. اما واقعیت این است که تا زمانی متهم، متهم است دولت نباید به ایشان مسئولیت بدهد. لازم است تا دولت در این ارتباط تجدید نظر کند و قوه قضائیه نیز به آن رسیدگی نماید.  
50- مبارزه با مفاسد اقتصادی و دلیل عدم موفقیت ما در این مبارزه
دکتر حسن کامران در مورد مبارزه با مفاسد اقتصادی در مجلس شورای اسلامی گفت که در اردیبهشت ماه 1380 مقام معظم رهبری فرمودند که مبارزه با مفاسد اقتصادی باید در اولویت باشد، می دانید چرا بعد از گذشت سالها هنوز این اتفاق نیوفتاده است؛ چون ما در خصوص فقط شعار داده ایم و حرف زده ایم. اگر اشکال قانونی وجود دارد، آنرا در مجلس اصلاح کنیم. اگر روش های مقابله با مفاسد اقتصادی اشکال دارند، دولت آنها را اصلاح کند و یا اگر قوه قضائیه باید برخورد کند، این کار صورت گیرد. 
51- با همان که آمدیم و خدمت کردیم، با همان می رویم
دکتر حسن کامران در نطق آخر خود در مجلس شورای اسلامی گفت که در پنج دوره نمایندگی من مرخصی نگرفتم. ناظر بر مطبوعات و سفرهای خارجه هم بودم، حتی روز تعطیل هم از اصفهان برای انجام وظیفه به تهران آمده ام و به هیأت رفته ام. در این 38 سالی که به نظام و مردم خدمت کرده ام، بی هیچ چشم داشتی مجانی کار کرده ام و تنها با حقوق معلمی امورات خود را گذرانده ام. با همان که آمدیم و خدمت کردیم، با همان می رویم.
52- تا حاکمان بر خود سخت نگیرند، اقتصاد مقاومتی شکل نمی گیرد
دکتر حسن کامران در مجلس به اقتصاد مظلوم مقاومتی اشاره کرد و گفت: ببینید چه ریخت و پاش هایی صورت می گیرد. سفرهای خارج که من ناظر هستم، ادامه دارد. سفرهای خارجی ادامه دارد، اما ما می گوئیم پول نداریم که به بازنشستگان و یا به همسان سازی کارگران دهیم و یا به معیشت معلمان برسیم. علت این دوگانگی چیست؟ تا حاکمان بر خود سخت نگیرند، اقتصاد مقاومتی شکل نمی گیرد.
53- حمایت دکتر حسن کامران از تولید داخلی
دکتر حسن کامران در دفاع از تولید داخلی در مجلس شورای اسلامی گفت که ما شیر خشک وارد می کنیم، دامداران به مشکل برمی خورند. مقام معظم رهبری بارها فرمودند: واردات ممنوع است، در وهله اول به تولید داخلی و بومی توجه شود.
54- جدی ترین تهدید اجتماعی بیکاری جوانان است
دکتر حسن کامران در ارتباط با آسیبهای اجتماعی گفت که متأسفانه این روند در کشور رو به افزایش است و جدی ترین تهدید اجتماعی بیکاری جوانان می باشد که بایستی تدابیر سودمندی برای رفع آن در نظر گرفته شود. آسیبهای اجتماعی در ایران ناشی از عوامل اقتصادی و فرهنگی )هر دو) است و بیشترین آسیب متوجه جمعیت جوان در کشور است. برنامه ریزی توسعه اقتصادی کشورنیز  تا کنون نتوانسته است، آسیبهای اجتماعی را به خوبی پوشش دهد و برای حل مشکلات اجتماعی بایستی دولت و مجلس (هر دوقوه) دست به دست هم همت کنند تا بتوان بر مشکلات غلبه کرد.
55- نماینده باید فردی کم مؤونه و پرکار باشد
دکتر حسن کامران در مورد ویژگی یک نماینده خوب گفت که نماینده باید فردی کم مؤونه و پرکار باشد. این فرد از هر دیاری که باشد، باید وقت بگذارد. مردم به اذن امام (ره) انقلاب کردند و امروز هم که به اذن رهبری در میدان ها حاضر می شوند تا فرهنگ جبهه و ایثار، یعنی کم مؤونه و پرکار؛ را پاس بدارند.  
56- تلاش دکتر کامران برای افزایش سقف بیمه روستائیان
تلاش دکتر حسن کامران در مجلس شورای اسلامی برای افزایش بیمه روستائیان به نحوی که پانزده میلیارد تومان به بودجه قبلی اضافه شود، یعنی بیمه روستائیان سی میلیارد تومان شود. ایشان در مجلس گفت که بیمه روستائیان از اهم امور است.
57- جوانان آسیب پذیر هستند
دکتر حسن کامران در مورد اشتغال جوانان در مجلس شورای اسلامی گفت که شما به هر دیاری که بروید، اعم از: شهر یا روستا؛ آسیب پذیری قشر جوان را می بینید. در کمیسیون امنیتی کشور ما آسیب های اجتماعی را بارها با حضور مبادی ذیربط بحث کردیم که مشکل جوانان ما چیست که آنان را آسیب پذیر کرده است. اگر جوانی شاغل باشد و مسکن داشته باشد، می توان گفت وقتی شغل داشته باشد؛ مسکن هم خواهد داشت و ازدواج هم می تواند بکند، ولی زمانی جوان تأمین نباشد آسیب پذیر می شود؛ حتی گاهی باورهای دینی اش را نیز از دست می دهد.
58- 
با تلاش دکتر حسن کامران در مجلس شورای اسلامی آب و برق حسینیه ها و مساجد روستاها رایگان شد. دکتر کامران گفت که مساجد و حسینیه ها تنها در ایام خاصی مانند محرم، صفر و ماه مبارک رمضان است که مصرف آب و برق دارند. امام (ره) فرمود: محرم و صفر را زنده نگه دارید، لذا برای رفاه حال روستائیان عزیز مساجد و حسینیه ها از پول آب و برق معاف باشند.   
59- برای اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام چه کردند؟
دکتر حسن کامران در مجلس شورای اسلامی گفت که اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب شد و ما آن را تحویل تاشکند دادیم. حال چه کردند؟ غیر از اینکه دستگاهها چند کنگره در اصفهان گذاشتند و در هتل عباسی مهمانی دادند. آرامگاه مرحوم صغیر اصفهانی که شاعر برجسته ای است را رنگ نزدند، کتابخانه آیت الله ادیب را که ریاضی دان و فیلسوف است را نیمه کاره رها کرده اند. قبر مرحوم علامه مجلسی را هم ترمیم نشد. در شرق اصفهان هم که محرومیت وجود دارد!   
60- مردم باید کار نمایندگان را ارزیابی کنند
 دکتر حسن کامران در مجلس شورای اسلامی گفت که من به مردم توصیه می کنم که اگر مجلس کار نمایندگانی چون من را ارزیابی نمی کند و به مردم گزارش نمی دهد، خود شماها ارزیابی کنید. کار مردم این نیست که رأی بدهند و ما هم رأی بگیریم و تمام! گزارشات ما که بیش از 30 صفحه نیست، مردم آنها را از اداره قوانین بخواهند و بگیرند و نمره دهند. چه اشکال دارد اگر بگویند آقای کامران رفوزه شده است. نمره نیاورده است. نماینده شیراز خوب کار کرده و اول شده است. هدف همه ما باید خدمت باشد! 
61- مقابله با دانه دشت ها
دکتر حسن کامران برای مقابله با دانه درشت ها و اهمیت توجه به امنیت اجتماعی می گوید: "باید امر به معروف و نهی از منکر کرد، والا اشرار حاکم می شوند. ای مردم، ای وکلا، ای وزراء، ای امراء، همه باید با دانه درشت ها مقابله کنند. امر و نهی به افراد بدبخت و بیچاره چه فایده دارد؟ باید به دانه درشت ها امر و نهی کرد که امنیت پیدا نکنند. 
62- تلاش دکتر کامران برای احداث فضای سبز و توسعه مراکز درمانی
دکتر حسن کامران در مجلس شورای اسلامی برای احداث فضای سبز و توسعه مراکز درمانی با هدف حفظ سلامت عمومی و در جهت رفاه حال مردم گفت که دولت موظف است تا در شهرهای جدید مسکن مهر خدماتی ارائه کند، اما احداث فضای سبز و توسعه مراکز درمانی در این تعهد قید نشده اند، لذا اینجانب پیشنهاد کردم تا این موارد نیز به چارچوب قانونی اضافه شوند؛ چراکه نمی توان شهرکی را بدون پایگاه درمانی احداث کرد.
63- حمایت از وام زندانیان و افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی 
دکتر حسن کامران در مجلس شورای اسلامی برای حمایت از اقشار آسیب پذیر کشور اعم از: زندانیان، افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی پیشنهاد کرد که اقساط وام این افراد بعد از تنفس دو ساله به صورت 10 ساله تقسیط شود تا از این عزیزان حمایت بیشتری بعمل آمده  و آنان فرصت بهتری برای بازسازی زندگی خود داشته باشند.
64- تلاش برای کاهش تحریم ها
دکتر حسن کامران در مجلس شورای اسلامی گفت که باورهای دینی مردم است که امروز سه قوه را در کشور نگه داشته است. با حمایت مردم زمینه هایی فراهم شده است، که لازم است ریاست محترم جمهور جناب آقای دکتر روحانی از آنها استفاده کنند تا تحریم ها کم شود. 
65- اهمیت اتحاد مسلمان در کلام دکتر حسن کامران
 عربستان لائیک افرادی را پرورش می دهد تا ائمه جمعه را در مصر، بحرین و پاکستان ترور کنند و حامی آنان نیز صهیونیست است. اگر علمای عربستان با قتل و ترور مخالف هستند، چرا یک فتوا نمی دهند تا موضع خود را مشخص کنند؟ چرا صهیونیست ها و آمریکائی ها وقتی یک گربه بیمار می شود، داد و فریاد به راه می اندازند؛ اما در قبال شهادت زنان و کودکان در خاورمیانه سکوت می کنند. چرا امروز باید بین مسلمانان تفرقه باشد؟ چرا باید طائفه گری اهمیت داشته باشد؟ مسلمانان با هم متحد باشند و وحدت خود را حفظ کنند.
66- حمایت از بیمه عشایر و روستائیان
دکتر حسن کامران نماینده دوره نهم در دفاع از بیمه روستائیان و عشایر پیشنهاد کرد تا کلیه افرادی که حق بیمه روستائیان و عشایر را پرداخت کرده اند، در صورتی که در روستا و شهر دیگری نیز ساکن شوند بتوانند از مزایای قانون سال 93 استفاده کنند. این حکم شامل افرادی است که در ایام اجرای قانون حق بیمه پرداخت کرده اند. 
67- سیستم حمل و نقل یکی از ابزارهای توسعه اقتصادی 

دکتر حسن کامران در مجلس نهم گفت که اعتبارات تخصیص داده شده به توسعه و نگهداری راهها کافی نیست، لذا پیشنهاد دادم تا وزرات راه از محل تملک اراضی ملی بر مبنای طرح های کاربردی فرادست و به بهای تمام شده با نرخ کارشناسی و از طریق مزایده به صورت کاملا شفاف و یا تهاتر با پیمانکاران نسبت به احداث، تکمیل و نگهداری پروژه های راه اقدام کند. این حکم صرفه اقتصادی دارد، زیرا حمل و نقل در یک کشور یکی از ابزارهای توسعه اقتصادی است.
68- اهمیت تقویت بنیه دفاعی کشور
  دکتر حسن کامران در مجلس نهم گفت که تقویت بنیه دفاعی کشور بسیار اهمیت دارد. تسهیلاتی که به نفت داده می شود، سه برابر بنیه دفاعی است و این درحالی است که وقتی امنیت نباشد، تولیدی هم نخواهد بود و اشتغالی هم صورت نمی گیرد و کشور دچار رکود شده و آسیب پذیر می شود.  
69- حمایت دکتر حسن کامران از کارکنان هسته ای
دکتر حسن کامران در مجلس نهم پیشنهاد کرد که به کارکنان هسته ای سختی کار پرداخت شود و گفت که در بخش کارکنان انرژی هسته ای ما دو نوع کارمند داریم، یک عده در برابر اشعه قرار ندارند و عده ای هم هستند که اورانیوم پارو می کنند و متأسفانه مریض هم می شوند. هرچند، این مهم بار مالی دارد ولی اگر به این افراد سختی کار پرداخت نشود، به چه کسی باید پرداخت شود؟   
70- نباید مشکلات درمانی ایثارگران نادیده گرفته شود!
دکتر حسن کامران در مجلس نهم گفت که برخی از ایثارگران ما بیماری های خاص و یا صعب العلاج دارند. ما در 31 استان شاهد مشکلات درمانی از قبیل: کمبود امکانات و تجهیزات درمانی تا کمبود هزینه های درمانی برای آنان هستیم. در برنامه پنجم ماده 44 بند ب آورده ایم که هزینه درمانی آنان صد در صد پرداخت شود، و من نیز پیشنهاد می کنم که برای این عزیزان –شاغل یا بازنشسته- اعم از: جانباز 70 درصدی، جانباز شیمیایی، جانباز اعصاب و روان و افراد تحت تکفل آنان هزینه های درمانی، بیمه عمر و حوادث از طریق بیمه پایه و تکمیلی پرداخت گردد.
80- صاحب خانه شدن حق ایثارگران ماست
دکتر حسن کامران در مجلس نهم گفت که صاحبخانه شدن حق ایثارگران ماست. ما از این عزیزان آنچنان که باید حمایت نکردیم، لذا پیشنهاد می کنم که این عزیزان تنها از عوارض مربوط به ساخت مسکن اعم از شهرداری و نوسازی و پروانه ساخت معاف نباشند؛ بلکه به آنها خانه داده شود.
81- تقویت سازمان بازرسی کشور برای مبارزه با مفاسد اقتصادی
 دکتر حسن کامران در مجلس نهم برای پرچیده شدن ریشه های فساد اقتصادی از جامعه گفت که نیاز است تا اختیارات سازمان بازرسی کشور برای مبارزه با مفاسد اقتصادی افزایش یابد. این سازمان باید تقویت شود تا بتواند قاطعانه با هرگونه فسادی مبارزه کند. در دوره های قبل مجلس، سازمان بازرسی کل کشور صرفا گزارش دهنده بود و متأسفانه، دستگاهها نیز به این گزارش ها توجهی نمی کردند. بر اساس اختیار جدیدی که مجلس به این سازمان داد، سازمان مربوطه می تواند اقدام قضائی انجام دهد و اقدامات عملی نیز شروع شد. 
82- حمایت دکتر حسن کامران از بازنشستگان ذوب آهن و فولاد
دکتر حسن کامران در مجلس نهم برای حمایت از بازنشستگان ذوب آهن و فولاد گفت که حقوق این عزیزان همچنان با تأخیر پرداخت می شود، اگر روزی حقوق هرکسی قطع شود یا کم شود و یا با تأخیر پرداخت شود؛ برای او مشکلات عدیده ای بوجود می آید، لذا تذکر درباره این موضوع و رسیدگی به آن لازم الاجراست. 
83- مخالفت دکتر حسن کامران با لغو قانون بازنشستگی
دکتر حسن کامران در خصوص لغو قانون بازنشستگی مردان با 60 و زنان 55 سال سن در مجلس گفت که چندین سال است که در ردیف بودجه آمده تا مردان با 60 و زنان 55 سال سن و با 10 سال سنوات خدمت می توانند بازنشسته شوند. در حال حاضر، این افراد در 31 استان کشور حقوق بازنشستگی می گیرند. اگر این قانون را لغو کنیم، عزیزانی که بر اساس این قانون بازنشسته شده اند؛ دچار مشکل می شوند و من با آن مخالفم!
84- دفاع دکتر حسن کامران از حقوق کارمندان
دکتر حسن کامران برای دفاع از حقوق کارمندان در مجلس نهم گفت که گاهی یک کارمند به جای دوستش شیفت کاری می ایستد و به همین دلیل مبلغی به حقوق او اضافه می شود. زمان بازنشستگی به وی گفته می شود که چون سقف حقوقت بالا زده، به جای میانگین حقوق 2 سال آخر باید با میانگین حقوق 5 سال آخر بازنشسته شوی. در برنامه پنجم آمده است که بازنشستگی مقامات در شرایط مشابه با میانگین حقوق 2 سال آخر اشکال ندارد، خب سؤال من این است که چرا قانون فقط از مقامات حمایت می کند؟ با تلاش دکتر کامران کارمندان نیز با احتساب میانگین حقوق 2 سال آخر بازنشسته می شوند. 
85- تلاش دکتر حسن کامران برای اشتغالزایی در کشور
دکتر حسن کامران در راستای توسعه اقتصادی کشور و اشتغال زایی در مجلس نهم گفت از آنجا که توسعه بخش تعاون پیش زمینه توسعه اقتصادی کشور است، نیاز است تا اعتبارات مربوط به توسعه این بخش افزایش یابد؛ لذا پیشنهاد داد تا حداقل ده میلیارد ریال از مفاد قانون 1 و 3 هدفمندکردن یارانه ها به بخش تعاونی های تولیدی و خدماتی اختصاص داده شود تا با پرداخت در قالب تسهیلات کم بهره و یا کمک بلاعوض به آنان علاوه بر تثبیت اشتغال فعلی به اشتغال زایی در آینده نیز کمک شود. 
86- تلاش دکتر کامران برای افزایش حمایت قانونی از کشاورزان 
دکتر حسن کامران در مجلس نهم با هدف حمایت از کشاورزان گفت که با وجود گرانی گازوئیل نیاز است تا چاههای آب کشاورزی برق دار شوند. با آنکه در گذشته دربودجه ردیفی برای این کار در نظر گرفته شده بود، ولی هنوز بسیاری از چاههای کشاورزی برقی نشده اند لذا پیشنهاد داد تا وزارت نفت در راستای اجرای ماده 24 قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی نسبت به تأمین بودجه برق دار کردن چاههای کشاورزی اقدام کرده و وزارت نیرو و شرکت های توزیع برق استانی نیز موظف باشند تا بنا به درخواست سازمان جهاد کشاورزی شهرستان ها برای برق دار کردن چاهها اقدام کنند. 
88- تقویت بنیه دفاعی کشور
دکتر حسن کامران در خصوص تقویت بنیه دفاعی کشور در مجلس نهم پیشنهاد کرد تا سقف بودجه برای تأمین بنیه دفاعی کشور از آن حذف شود. حالا که قرار شده است تا درآمد حاصل از نفت و گازوئیل قاچاق و پول خرید سربازی به بنیه دفاعی کشور اختصاص داده شود، سقف ریالی آن برداشته شود و این درآمد هرچه بود صرف این کار شود. این درآمد خاص بنیه دفاعی و امنیتی است و باید شفاف باشد. 
89- تلاش دکتر کامران برای تصویب حقوق بیکاری کشاورزان
دکتر حسن کامران در مجلس نهم گفت که برخی از کشاورزان عزیز ما در اثر خشکسالی و یا یخبندان در وضعیت آسیب پذیری قرار گرفته اند، لذا پیشنهاد من این است تا به این عزیزان بیمه بیکاری پرداخت شود.
90- رانندگی جزو مشاغل سخت است
دکتر حسن کامران در مجلس نهم برای حمایت از رانندگان گفت که ساعات کاری این افراد 24 ساعته و شبانه روزی است. کار آنها جزو مشاغل سخت است. زمانی که ماشین بیمه است، مسافر بیمه است، نیاز است تا خود این عزیزان هم بیمه شوند. 
91- تقویت بنیه دفاعی کشور، تأمین کننده امنیت کشور است!
دکتر حسن کامران در مجلس نهم در خصوص اهمیت توجه و حمایت از فناوری های نوین و پژوهش در حوزه دفاعی گفت که ما باید از سربازان گمنام تشکر کنیم که با وجود آنکه در شرایط تحریم هستیم تولیدات بدیع در واحدهای دفاعی دارند، لذا پیشنهاد می کنم که دولت اعتبارات لازم را برای تولید محصولات بدیع دفاعی پیش بینی کند و تا کنون ما برای حمایت از این تولیدات بودجه ای در نظر نگرفتیم.
92- پشتیبان ولایت باشید تا کشور لطمه نخورد
 دکتر حسن کامران: پشتیبان ولایت باشید تا کشور لطمه نخورد و این توصیه امام راحل بوده است. فرهنگ حمایت از ولایت حاکم بود که غزه پیروز شد. این فرهنگ حاکم بود که در عراق جواب داد. این فرهنگ مقابله با داعش کرد. حفظ این فرهنگ عاقبت به خیری دارد.
93- حمایت قانونی از زنان و جوانان
دکتر حسن کامران برای حمایت بیشتر از خانواده در مجلس نهم پیشنهاد داد تا بودجه خانواده، زنان و جوانان به 2 درصد افزایش یابد و در پاسخ به سؤال دوستانی که مطرح کردند ممکن است این بودجه در جای خودش مصرف نشود، گفت که ما باید بر مصرف آن نظارت داشته باشیم و چون بودجه زیر نظر دستگاه مربوطه هزینه خواهد شد، دیوان محاسبات و سازمان ب

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41