تعداد امتیاز ها - 5
 تعداد بازدید - 185025

 نطق آخر دکتر حسن کامران در مجلس نهم

دکتر حسن کامران در آخرین نطق خود در مجلس نهم سخنان شجاعانه‌ای بر زبان جاری کرد که نشان از ایمان و اراده راسخ او در این سال‌ها برای دفاع حقوق مظلومان دارد. او هم‌چون همیشه راست قامت در پشت تریبون مجلس حاضر شد و با صدای رسا فریاد مظلومان را به گوش همگان رساند.

وی که مردی از تبار پاک‌دستان و خدمت‌گزاری دلسوز برای مردم شریف ایران است در آخرین نطق خود در مجلس شورای اسلامی گفت: ما دغدغه جوانان را داریم ولی به زبان «جوان، جوان» می گوییم. در تقویم روز جوان را مشخص کرده‌ایم، اما به فکر شغل آنها نیستیم. یک وام ازدواج هم که مجلس تصویب کرد، بانک مرکزی دبه کرد و نپرداخت؛ پس لازم است که ما بدون شعار به موضوع جوانان توجه کنیم. در ماه شعبان بوده و مصادف با نیمه شعبان هستیم. کعبه محل ظهور حضرت مهدی(عج) است که متأسفانه امروز به دست رژیم بی‌کفایت عربستان افتاده. این رژیم لیاقت اداره حج را نداشته و نخواهد داشت. امروز به خاطر عدم همکاری این حلقه به گوش آمریکایی ما مشکل پیدا کرده‌ایم و در «یمن» و «بحرین» حمام خون راه انداخته‌اند. اگر ما می‌گوییم که آمریکا دو میلیارد برد، از این کارها زیاد کرده که فرآیندش هم از سال 76 بوده است. امروز ما طرحی را برای مقابله با این رژیم صهیونیستی تصویب کردیم، امیدوار هستیم که وزارت خارجه با یک دیپلماسی تهاجمی این کار را انجام دهد.

Image result for ‫دکتر کامران در مجلس‬‎

دکتر کامران در ادامه از رای دهندگان اصفهانی که به ایشان و سرکار خانم اخوان رای داده‌اند، تشکر و ابراز خرسندی کرد. وی گفت که در پنج دوره حضور در مجلس، من مرخصی نگرفتم. ناظر بر مطبوعات و سفرهای خارجه هم بودم، حتی روز تعطیل هم از اصفهان برای انجام وظیفه به تهران آمده‌ام و به هیات رفته‌ام. در این 38 سالی که به نظام و مردم خدمت کرده‌ام، بی‌هیچ چشم داشتی مجانی کار کرده‌ام و تنها با حقوق معلمی امورات خود را گذرانده‌ام. سرکار خانم اخوان هم که ماموریت خارج از کشور رفت، ارز نگرفت و از ایشان تشکر ویژه دارم چون بدون ادعا خانم هست!

من از همه رای دهندگان حلالیت می‌طلبم و آنها که پشت سر من حرف زده و می زنند، از اول حلال کردم. از اول مجلس تا به امروز ما در مورد بودجه پیشنهاد داشتیم، چه رای آورده و چه نیاورده است. پیشنهادات من بیشتر مربوط به محرومین و اقشار ضعیف جامعه و ایثارگران بوده است، چون پولدارها نفوذ دارند و کار به ما هم ندارند. گاهی هم نان و آبی می‌دهند و موضوع حل می‌شود. ما اگر برای انجام تکلیف حاضر شویم، برای رضای خدا کار کرده‌ایم، حال چه فردی جارو بکشد و چه رییس جمهور باشد. امیدوار هستیم که خدا ما را عاقبت به خیر کند.

دکتر کامران همچنین به اقتصاد مظلوم مقاومتی اشاره کرد و گفت: ببینید چه ریخت و پاش‌هایی صورت می‌گیرد. سفرهای خارج که من ناظر هستم، چقدر ادامه دارد. فساد زیاد شده است، حتی بازرس را هم تطمیع می‌کنند؛ پس در این میان اقتصاد مقاومتی چه می‌شود؟ ما شیر خشک وارد می‌کنیم، دامداران به مشکل برمی‌خورند. مقام معظم رهبری بارها فرمودند: "واردات ممنوع است، در وهله اول به تولید داخلی و بومی توجه شود." از طرف دیگر سفرهای خارجی ادامه دارد، اما ما می‌گوییم پول نداریم که به بازنشستگان و یا به همسان‌سازی کارگران دهیم. به معیشت معلمان برسیم. علت این دوگانگی چیست؟ تا حاکمان بر خود سخت نگیرند، اقتصاد مقاومتی شکل نمی‌گیرد. تا وقتی مسئولین به هتل عباسی می‌روند و خورش ماست که گوشت گردن و زعفران است می‌خورند، آیا صحبت از اقتصاد مقاومتی شعار نیست!؟   

Image result for ‫دکترحسن کامران‬‎

ایشان به آب زاینده رود اشاره کرد و گفت: ما در مورد آب زاینده رود بر قانون و کار کارشناسی تاکید داریم. حقآبه مردم در قباله زن و عروسشان است، مگر می شود پس گرفت؟ این زاینده رود فراملی است. ما خسارت کشاورز را هم نداده‌ایم. ما بودجه ای که به استانداری داده‌ایم، جای دیگر خرج کرده‌اند؛ حتی من به دیوان محاسبات هم شکایت کرده‌ام. ما به همه استان‌ها و همه حق و حقوق ها احترام می گذاریم و باید حق رعایت شود.

در پایان دکتر کامران از رانندگان مجلس تشکر کرد که برای خدمت بهتر به مردم آنها را مرتب به این طرف و آن طرف فرستاده است و آنها صبورانه به بهترین نحو کار خود را انجام داده‌اند. دکتر حسن کامران حرف خود را با سخن زیبایی خاتمه داد و گفت: من خوشحالم در این 38 سال، افطاری و شام و ناهار هیچ‌کس را در ادارات نخوردم و حتی میوه آنها را نیز نخوردم. با همان وضعی که آمدیم و خدمت کردیم، با همان وضع می رویم!

               

کد خبر :